Language assignment (7.x-1.0-beta2) - en to ast translation catalogue (15 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Language
ast: Llingua

en: edit
ast: editar

en: Update
ast: Anovar

en: never
ast: nunca

en: Update options
ast: Anovar les opciones

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: blocked
ast: torgáu

en: active
ast: activu

en: Operation
ast: Operación

en: Member for
ast: Miembru hai

en: @time ago
ast: hai @time

en: Create new account
ast: Facer una cuenta nueva
