Language assignment (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Operations
id: Perintah

en: Username
id: Nama anggota

en: Language
id: Bahasa

en: Update
id: Mutakhirkan

en: never
id: belum pernah

en: Update options
id: Pilihan pemutakhiran

en: Roles
id: Tingkatan

en: Last access
id: Akses terakhir

en: blocked
id: diblokir

en: active
id: aktif

en: Operation
id: Operasi

en: Member for
id: Anggota selama

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Create new account
id: Daftar

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja
