Language Assignment (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Language
it: Lingua

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: never
it: mai

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Roles
it: Ruoli

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: blocked
it: bloccato

en: active
it: attivo

en: Operation
it: Operazione

en: Member for
it: Iscritto da

en: @time ago
it: @time fa

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Multilanguage
it: Multilingue

en: No people available.
it: Nessuna persona disponibile.
