Language field (7.x-1.3) - en to es translation catalogue (24 entries)

en: Language
es: Idioma

en: Enabled
es: Activado

en: Weight
es: Peso

en: Name
es: Nombre

en: Display
es: Presentación

en: Node
es: Nodo

en: Fields
es: Campos

en: Domain
es: Dominio

en: Languages
es: Idiomas

en: Language code
es: Código de idioma

en: Path prefix
es: Prefijo de la ruta

en: Language name
es: Nombre del idioma

en: Native language name
es: Nombre nativo del idioma

en: The @label field of the node.
es: El campo @label del nodo.

en: !label of field %name
es: !label del campo %name

en: Language direction
es: Dirección de escritura del idioma

en: Current interface language
es: Idioma de la interfaz actual

en: Author's preferred language
es: Idioma preferido del autor

en: Site's default language (!language)
es: Idioma por defecto del sitio (!language)

en: Language code, e.g. 'de' or 'en-US'.
es: Código de idioma, por ejemplo, 'de' o 'en-US'.

en: Weight, used in lists of languages.
es: Peso, usado en listas de idiomas.

en: Formula
es: Fórmula

en: Number of plural indexes in this language.
es: Número de índices plurales en este idioma.

en: Domain to use for this language.
es: Dominio a usar para este idioma.
