Language field (7.x-1.3) - en to fi translation catalogue (20 entries)

en: Language
fi: Kieli

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Display
fi: Näyttö

en: Fields
fi: Kentät

en: Languages
fi: Kielet

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Path prefix
fi: Polun etuliite

en: Language name
fi: Kielen nimi

en: Native language name
fi: Kielen alkuperäinen nimi

en: The @label field of the node.
fi: Solmun @label kenttä.

en: !label of field %name
fi: Etiketti !label kentälle %name

en: Language direction
fi: Kielen suunta

en: Current interface language
fi: Tämänhetkinen käyttöliittymäkieli

en: Author's preferred language
fi: Kirjoittajan oletuskieli

en: Site's default language (!language)
fi: Sivuston oletuskieli (!language)

en: Language code, e.g. 'de' or 'en-US'.
fi: Kielikoodi, ts. 'de' tai 'en-US'.

en: Weight, used in lists of languages.
fi: Painokerroin, käytetään kielilistauksissa.

en: Formula
fi: Kaava
