Language field (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Display
ja: 表示

en: Node
ja: ノード

en: --
ja: -- カテゴリーを選択してください --

en: Fields
ja: フィールド

en: Domain
ja: ドメイン

en: Languages
ja: 言語

en: Language code
ja: 言語コード

en: Path prefix
ja: パス接頭語

en: Language name
ja: 言語名

en: Native language name
ja: 母国語名

en: Language direction
ja: 言語の検出

en: Current interface language
ja: 現在のインターフェース言語

en: Author's preferred language
ja: 投稿者の指定言語

en: Site's default language (!language)
ja: サイトのデフォルトの言語（!language）

en: All Predefined languages
ja: すべての定義済み言語

en: Defines a simple language field.
ja: シンプルな言語フィールドを定義します。

en: Formula
ja: 書式

en: Number of plural indexes in this language.
ja: この言語の複数形のインデックス数。

en: Domain to use for this language.
ja: この言語に使用するドメイン。
