Language field (7.x-1.3) - en to ml translation catalogue (11 entries)

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Name
ml: പേര്

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: Node
ml: നോഡ്

en: Languages
ml: ഭാഷകള്‍

en: Language code
ml: ഭാഷയുടെ കോഡ്

en: Path prefix
ml: മര്‍ഗ്ഗ-പൂര്‍വ്വപ്രത്യയം

en: Language name
ml: ഭാഷയുടെ പേര്

en: Native language name
ml: ഭാഷയുടെ പേര് (ആ ഭാഷയില്‍ തന്നെ)
