Language field (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Display
oc: Afichatge

en: Node
oc: Nosèl

en: Fields
oc: Camps

en: Domain
oc: Domeni

en: Languages
oc: Lengas

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Path prefix
oc: Prefix de camin

en: Language name
oc: Nom de la lenga

en: Native language name
oc: Nom natiu de la lenga
