Language field (7.x-1.4) - en to th translation catalogue (9 entries)

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Display
th: แสดงผล

en: Domain
th: โดเมน

en: Language neutral
th: ไม่ขึ้นกับภาษา

en: Path prefix
th: อักษรนำของพาธ

en: Native language name
th: ชื่อภาษา (ในภาษานั้นๆ)

en: !label of field %name
th: !label ของ %name

en: Author's preferred language
th: ภาษาที่ผู้เขียนเลือก
