Language field (7.x-1.5) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Node
hi: नोड

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Languages
hi: भाषायें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Path prefix
hi: पथ उपसर्ग

en: Language name
hi: भाषा नाम

en: Native language name
hi: मूल भाषा नाम

en: Language direction
hi: भाषा की दिशा
