Custom Language field (7.x-1.5) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Display
ru: Отображение

en: Node
ru: Материал

en: Fields
ru: Поля

en: Domain
ru: Домен

en: Languages
ru: Языки

en: Language code
ru: Код языка

en: Language neutral
ru: Нейтральный по отношению к языку

en: Path prefix
ru: Префикс пути

en: Language name
ru: Название языка

en: Native language name
ru: Родное название языка

en: The @label field of the node.
ru: Поле @label материала.

en: Language direction
ru: Направление языка

en: Excluded languages
ru: Не включенные языки

en: Current interface language
ru: Текущий язык интерфейса

en: Author's preferred language
ru: Предпочтительный язык автора

en: Site's default language (!language)
ru: Язык сайта по умолчанию (!language)

en: Language code, e.g. 'de' or 'en-US'.
ru: Код языка, например "de" или "en-US".

en: Formula
ru: Формула

en: Number of plural indexes in this language.
ru: Количество индексов множественного числа для данного языка.

en: Domain to use for this language.
ru: Домен для использования данным языком.
