Custom Language field (7.x-1.6) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Node
da: Indholdselement

en: Fields
da: Felter

en: Domain
da: Domæne

en: Languages
da: Sprog

en: Language code
da: Sprogkode

en: Language neutral
da: Sprogneutral

en: Content language
da: Indholdssprog

en: Path prefix
da: Stipræfiks

en: Language name
da: Sprognavn

en: Native language name
da: Lokalt sprognavn

en: Language direction
da: Sprogretning

en: Current interface language
da: Nuværende interface-sprog

en: Author's preferred language
da: Forfatterens foretrukne sprog

en: Site's default language (!language)
da: Sitets standardsprog (!language)

en: Formula
da: Formel

en: Number of plural indexes in this language.
da: Antallet af flertalsindekser i sproget.

en: Domain to use for this language.
da: Domæne som skal bruges til dette sprog.
