Language field (7.x-1.6) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Display
it: Visualizzazione

en: Node
it: Nodo

en: Fields
it: Campi

en: Domain
it: Dominio

en: Languages
it: Lingue

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Content language
it: Lingua dei contenuti

en: Path prefix
it: Prefisso del percorso

en: Language name
it: Nome della lingua

en: Native language name
it: Nome originale della lingua

en: Language direction
it: Direzione della lingua

en: Author's preferred language
it: Lingua preferita dell'autore

en: Number of plural indexes in this language.
it: Numero di indici plurali in questa lingua.

en: Domain to use for this language.
it: Dominio da utilizzare per questa lingua.
