Custom Language field (7.x-1.7) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Display
id: Tampilan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Content language
id: Bahasa konten

en: Path prefix
id: Awalan path

en: Language name
id: Nama bahasa

en: Native language name
id: Nama asli bahasa

en: Language direction
id: Arah bahasa

en: Number of plural indexes in this language.
id: Jumlah index jamak dalam bahasa ini.

en: Domain to use for this language.
id: Domain yang akan digunakan untuk bahasa ini.
