Custom Language field (7.x-1.7) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Display
tr: Gösterim

en: Node
tr: Düğüm

en: Plurals
tr: Çoğullar

en: Fields
tr: Alanlar

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Languages
tr: Diller

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: Content language
tr: İçerik dili

en: Path prefix
tr: Yol öneki

en: Language name
tr: Dil adı

en: Native language name
tr: Yerel dil adı

en: Language direction
tr: Dil yönü

en: Author's preferred language
tr: Yazarın tercih ettiği dil

en: Formula
tr: Formül

en: Number of plural indexes in this language.
tr: Bu dildeki çoğul dizin sayısı.

en: Domain to use for this language.
tr: Bu dil için kullanılacak etki alanı.
