Custom Language field (7.x-1.8) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Language
ca: Llengua

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Weight
ca: Pes

en: Name
ca: Nom

en: Display
ca: Visualització

en: Fields
ca: Camps

en: Domain
ca: Domini

en: Languages
ca: Llengües

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: Content language
ca: Llengua del contingut

en: Path prefix
ca: Prefix del camí

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Native language name
ca: Nom natiu de la llengua

en: The @label field of the node.
ca: El camp @label del node.

en: Language direction
ca: Direcció de l'idioma

en: Current interface language
ca: La llengua actual de la interfície

en: Author's preferred language
ca: La llengua preferida de l'autor

en: Site's default language (!language)
ca: La llengua predeterminada del lloc (!language)

en: Formula
ca: Fórmula

en: Domain to use for this language.
ca: Domini a usar per aquesta llengua.
