Custom Language field (7.x-1.8) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Display
fr: Affichage

en: Node
fr: Nœud

en: Fields
fr: Champs

en: Domain
fr: Domaine

en: Languages
fr: Langues

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Language neutral
fr: Indépendant de la langue

en: Content language
fr: Langue du contenu

en: Path prefix
fr: Prefixe de chemin

en: Language name
fr: Nom de la langue

en: Native language name
fr: Nom natif de la langue

en: The @label field of the node.
fr: Le champ @label du nœud.

en: Language direction
fr: Direction de la langue

en: Language field
fr: Champ de langue

en: Current interface language
fr: Langue actuelle de l'interface

en: Author's preferred language
fr: Langue préférée de l'auteur

en: Site's default language (!language)
fr: Langue par défaut du site (!language)

en: Language code, e.g. 'de' or 'en-US'.
fr: Le code de la langue, par ex. 'de' ou 'en-US'.

en: Weight, used in lists of languages.
fr: Poids, utilisé dans des listes de langues.

en: Formula
fr: Formule

en: Number of plural indexes in this language.
fr: Nombre d'index pluriels dans cette langue.

en: Domain to use for this language.
fr: Domaine à utiliser pour cette langue.
