Custom Language field (7.x-1.8) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node
hu: Tartalom

en: Plurals
hu: Többes számok

en: Fields
hu: Mezők

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Content language
hu: Tartalom nyelve

en: Path prefix
hu: Útvonal előtagja

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Native language name
hu: A nyelv neve

en: The @label field of the node.
hu: A tartalom @label mezője.

en: Language direction
hu: Nyelv iránya

en: Enabled Languages
hu: Engedélyezett nyelvek

en: Current interface language
hu: A felület jelenlegi nyelve

en: Author's preferred language
hu: Szerző előnyben részesített nyelve

en: Site's default language (!language)
hu: Az oldal alapértelmezett nyelve (!language)

en: Formula
hu: Képlet

en: Number of plural indexes in this language.
hu: A többesszámú indexek száma ezen a nyelven.

en: Domain to use for this language.
hu: Az ehhez a nyelvhez használt tartomány.
