Language icons (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Image size
ja: 画像ファイルサイズ

en: Icons
ja: アイコン

en: Node links
ja: ノードリンク

en: Image size for language icons, in the form "width x height".
ja: 言語アイコンの画像サイズは、"width x height" 型です。

en: Multilanguage
ja: 多言語

en: Add language icons
ja: 言語アイコンを追加

en: Link types to add language icons.
ja: リンクの種類の言語のアイコンを追加します。

en: Language switcher block
ja: 言語選択ブロック

en: Icon placement
ja: アイコンの位置

en: Where to display the icon, relative to the link title.
ja: アイコン表示では、リンクタイトルに相対的に表示されます。

en: Icons file path
ja: アイコンファイルのパス

en: This module manages language icons for multilingual sites:
ja: このモジュールは多言語サイトでの言語アイコンを管理します:

en: Adds icons to language links.
ja: 言語リンクにアイコンを追加します。

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
ja: 特定のコンテンツタイプについて多言語サポートを有効にするには<a href="@configure_content_types">コンテンツタイプの設定</a>に行って下さい。

en: Before link
ja: 前へリンク

en: After link
ja: 次へリンク

en: Replace link
ja: 置換リンク

en: Path for language icons, relative to Drupal installation. "*" is a placeholder for language code.
ja: Drupalインストールに相対的な言語アイコンへのパスです。"*"は言語コードのプレースホルダーです。

en: Automatically adds icons to language links.
ja: 自動的に言語リンクにアイコンを追加します。

en: Provides related theme functions.
ja: 関連するテーマ関数を提供します。

en: For more information, please see <a href="@handbook">the online handbook section</a>.
ja: 詳しい情報は、<a href="@handbook">オンラインハンドブックセクション</a>を参照して下さい。

en: Language icons
ja: 言語アイコン
