Layouter - WYSIWYG layout templates (7.x-1.8) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Next
he: הבא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Image
he: תמונה

en: Save
he: שמירה

en: Text
he: טקסט

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
he: בחרו היכן, בסופו של דבר, יישמרו הקבצים. אחסון קבצים פרטיים כרוך בתקורה  גבוהה בהרבה משל קבצים ציבוריים אבל מאפשר להגביל את הגישה לקבצים שהועלו באמצעות שדה זה.

en: Files must be less than !size.
he: גודל קובץ מירבי: !size

en: Allowed file types: !extensions.
he: סיומות קובץ מותרות: !extensions

en: Text formats
he: מבני טקסט

en: Image styles
he: סגנונות תמונה

en: Image style
he: סגנון תמונה
