Layouter - WYSIWYG layout templates (7.x-1.8) - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Next
hr: Sljedeći

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Image
hr: Slika

en: Save
hr: Spremi

en: Text
hr: Tekst

en: Upload destination
hr: Odredište otpreme

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hr: Odredite gdje treba spremiti datoteke. Privatno spremanje podataka ima znatno više mogućnosti no javne datoteke, ali ograničava pristup datotekama unutar ovog polja.

en: Files must be less than !size.
hr: Datoteke moraju biti manje od !size.

en: Allowed file types: !extensions.
hr: Dopuštene vrste datoteka: !extensions.

en: Text formats
hr: Oblici unosa

en: Image styles
hr: Stilovi slika

en: Image style
hr: Stil slike
