Layouter - WYSIWYG layout templates (7.x-1.8) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Next
pt: Próximo

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Image
pt: Imagem

en: Save
pt: Salvar

en: Text
pt: Texto

en: Caption
pt: Legenda

en: Upload destination
pt: Destino do upload

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os arquivos finais devem ser armazenados. O armazenamento de arquivos privados tem um custo computacional significativamente maior do que o de arquivos públicos, mas permite acesso restrito a arquivos neste campo.

en: Files must be less than !size.
pt: Arquivos devem ter menos que !size.

en: Allowed file types: !extensions.
pt: Tipos de arquivos permitidos: !extensions.

en: Text formats
pt: Formatos de texto

en: Image styles
pt: Estilos de imagens

en: Image style
pt: Estilo da imagem
