LayoutStudio Extras (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: delete
it: elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Credit
it: Credito

en: Path to custom logo
it: Path del logo personalizzato

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: The logo could not be uploaded.
it: Il logo non può essere caricato.
