LayoutStudio Extras (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: delete
pt: eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Credit
pt: Crédito

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Path to custom logo
pt: Caminho para o logótipo personalizado

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Introduza uma página por linha usando o seu caminho (<em>path</em>). O carácter '*' é um carácter universal. Exemplos de caminhos são %blog para a página de blogue e %blog-wildcard para todas as páginas pessoais de blogue. %front é a página principal.

en: The logo could not be uploaded.
pt: O logótipo não pôde ser carregado.
