LayoutStudio Extras (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: delete
id: hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Layout
id: Tata letak

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Path to custom logo
id: Lokasi ke logo buatan sendiri

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: The logo could not be uploaded.
id: Logo tidak dapat diunggah.
