LayoutStudio Extras (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Layout
fa: آرایش

en: Path to custom logo
fa: مسیر آرم سفارشی

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول جولانما استفاده کنید.
