Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-1.0-beta13) - en to ast translation catalogue (34 entries)

en: user
ast: usuariu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Create a new user account.
ast: Facer una cuenta d'usuariu nueva.

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Development
ast: Desendolcu

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Password
ast: Clave

en: none
ast: nengún

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Help
ast: Aida

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Never
ast: Nunca

en: Filter
ast: Filtru

en: Configuration
ast: Configuración

en: Request new password
ast: Pedir una clave nueva

en: Create new account
ast: Facer una cuenta nueva

en: role
ast: rol

en: warning
ast: avisu

en: revert
ast: desfacer

en: Session
ast: Sesión

en: Failed
ast: Falló
