Lightweight Directory Access Protocol (7.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (52 entries)

en: user
hu: felhasználó

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Create a new user account.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Request new password via e-mail.
hu: Új jelszó igénylése e-mailben.

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Resources
hu: Erőforrások

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: none
hu: nincs

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Help
hu: Súgó

en: add
hu: hozzáadás

en: Email
hu: E-mail

en: Module
hu: Modul

en: Filter
hu: Szűrő

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Request new password
hu: Új jelszó igénylése

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: role
hu: szerepkör

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: revert
hu: visszaállítás

en: roles
hu: szerepkörök

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Sorry, unrecognized username or password.
hu: Ismeretlen felhasználó vagy hibás jelszó.

en: test
hu: teszt

en: Passed
hu: Kihagyott

en: Not available.
hu: Nem áll rendelkezésre.

en: Authorization
hu: Hitelesítés

en: Visitors
hu: Látogatók

en: at
hu: -

en: 1. Settings
hu: 1. Beállítások

en: Administrators only
hu: Csak az adminisztrátorok

en: Visitors, but administrator approval is required
hu: Bárki, de adminisztrátori jóváhagyás szükséges

en: 2. Servers
hu: 2. Kiszolgálók

en: Default LDAP
hu: Alpértelmezett LDAP

en: This email address is automatically set and may not be changed.
hu: Ez az e-mail cím automatikusan kerül beállításra, ezért nem megváltoztatható.

en: Use 10 random users
hu: 10 véletlenszerű felhasználó használata

en: Size Limit
hu: Méretkorlát
