Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-1.0-beta2) - en to mr translation catalogue (26 entries)

en: user
mr: सदस्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Create a new user account.
mr: नवीन सदस्य खाते बनवा

en: Request new password via e-mail.
mr: नवीन संकेताक्षर विरोपाद्वारे मिळावा यासाठी विनंती करा.

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Resources
mr: संसाधने

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: none
mr: काहीच नाही

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Help
mr: मदत

en: Email
mr: ईमेल

en: Filter
mr: गाळणी

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Request new password
mr: नवीन संकेताक्षरासाठी विनंती करा.

en: Create new account
mr: नवीन खाते बनवा
