Lightweight Directory Access Protocol (7.x-1.0-beta2) - en to nn translation catalogue (25 entries)

en: user
nn: brukar

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: delete
nn: slett

en: Create a new user account.
nn: Lag ny brukarkonto

en: Request new password via e-mail.
nn: Be om nytt passord via e-post

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: List
nn: Liste

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: none
nn: ingen

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Help
nn: Hjelp

en: Filter
nn: Filtrer

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Request new password
nn: Be om nytt passord

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: role
nn: rolle

en: warning
nn: åtvaring

en: revert
nn: tilbakestill
