Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-1.0-beta7) - en to bs translation catalogue (35 entries)

en: user
bs: korisnik

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: delete
bs: obriši

en: Request new password via e-mail.
bs: Zatražite novu lozinku na svoj email.

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: none
bs: ništa

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Help
bs: Pomoć

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: Exists
bs: Postoji

en: Query
bs: Upit

en: Immediately
bs: Odmah

en: Create new account
bs: Kreiraj novi nalog

en: warning
bs: upozorenje

en: revert
bs: vratiti

en: contains
bs: sadrži

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Ends with
bs: Završava sa

en: exposed
bs: izložen

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava
