Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-1.0-beta8) - en to th translation catalogue (45 entries)

en: user
th: ผู้ใช้

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Create a new user account.
th: สร้างบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: Request new password via e-mail.
th: ขอรหัสผ่านใหม่ผ่านอีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: none
th: ไม่มี

en: edit
th: แก้ไข

en: Email
th: อีเมล

en: Never
th: ไม่เคย

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Does not contain
th: ไม่ประกอบด้วย

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Request new password
th: ลืมรหัสผ่าน

en: Query
th: สอบถาม

en: Immediately
th: ตอบกลับทันที

en: Create new account
th: สร้างบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: role
th: ระดับผู้ใช้

en: warning
th: คำเตือน

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: Passed
th: ผ่าน

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Ends with
th: ลงท้ายด้วย

en: begins
th: เริ่มต้น

en: ends
th: ปลาย,สิ้นสุดลง

en: Does not start with
th: ไม่ได้เริ่มต้นด้วย

en: not_begins
th: ไม่_เริ่มต้น

en: Does not end with
th: ไม่ได้ลงท้ายด้วย

en: not_ends
th: ไม่_สิ้นสุด

en: Administrators only
th: ผู้ดูแลระบบเท่านั้น

en: Visitors, but administrator approval is required
th: ผู้เข้าชม แต่ผู้บริหารจะต้องอนุมัติ
