Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-1.0-beta9) - en to cs translation catalogue (51 entries)

en: user
cs: uživatel

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Create a new user account.
cs: Vytvořit nový uživatelský účet.

en: Request new password via e-mail.
cs: Požádat o nové heslo prostřednictvím e-mailu.

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Resources
cs: Zdroje

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: none
cs: žádné

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Help
cs: Nápověda

en: Email
cs: E-mail

en: Module
cs: Modul

en: Never
cs: Nikdy

en: Filter
cs: Filtr

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: group
cs: skupina

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Attributes
cs: Atributy

en: Exists
cs: Existuje

en: Request new password
cs: Zaslat nové heslo

en: Query
cs: Dotaz

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: warning
cs: varování

en: revert
cs: vrátit

en: Authentication
cs: Ověření

en: Index
cs: Rejstřík

en: contains
cs: obsahuje

en: Attribute name
cs: Jméno atributu

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Ends with
cs: Končí na

en: exposed
cs: vystavený

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: Visitors
cs: Návštěvníci

en: Administrators only
cs: Pouze administrátoři

en: Visitors, but administrator approval is required
cs: Návštěvníci, ale vyžaduje schválení admistrátorem
