Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-1.0-unstable2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: user
it: utente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Create a new user account.
it: Crea un nuovo profilo utente.

en: Request new password via e-mail.
it: Richiedi una nuova password tramite e-mail.

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Email
it: E-mail

en: update
it: aggiorna

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Failed
it: Non riuscito

en: Passed
it: Passato
