Lightweight Directory Access Protocol (7.x-1.0-unstable3) - en to is translation catalogue (17 entries)

en: user
is: brúkari

en: Save configuration
is: Goym samanseting

en: delete
is: strika

en: Create a new user account.
is: Stovna eina nýggja brúkarakontu

en: Request new password via e-mail.
is: Bið um at fáa nýtt loyniorð sent í telduposti

en: Delete
is: Strika

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Avlýs

en: Enabled
is: Virkjað

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: This action cannot be undone.
is: Hendan gerð kann ikki angrast.

en: Name
is: Navn

en: update
is: dagfør

en: Request new password
is: Bið um nýtt loyniorð

en: Create new account
is: Stovna nýggja kontu

en: Failed
is: Miseydnaðist
