Lightweight Directory Access Protocol (7.x-1.0-unstable5) - en to kn translation catalogue (21 entries)

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Create a new user account.
kn: ಹೊಸ ಬಳಕೆದಾರರ ಖಾತೆಯನ್ನು ರಚಿಸಿ.

en: Request new password via e-mail.
kn: ಇಮೈಲ್ ಮೂಲಕ ಹೊಸ ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಪಡೆಯಿರಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Encryption
kn: ಗೂಢಲಿಪೀಕರಣ

en: Request new password
kn: ಹೊಸ ಗುರುತುಚಿಹ್ನೆ ಕೋರಿಕೆ

en: Create new account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ
