Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-1.0-beta14) - en to is translation catalogue (31 entries)

en: user
is: brúkari

en: Save configuration
is: Goym samanseting

en: delete
is: strika

en: Status
is: Støða

en: Create a new user account.
is: Stovna eina nýggja brúkarakontu

en: Request new password via e-mail.
is: Bið um at fáa nýtt loyniorð sent í telduposti

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Value
is: Virði

en: Type
is: Slag

en: List
is: Listi

en: disabled
is: óvirkjað

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkjað

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: This action cannot be undone.
is: Hendan gerð kann ikki angrast.

en: none
is: eingin

en: Name
is: Navn

en: edit
is: broyt

en: Help
is: Hjálp

en: Never
is: Ongantíð

en: Filter
is: Filtur

en: Watchdog
is: Vaktarhundur

en: Request new password
is: Bið um nýtt loyniorð

en: Create new account
is: Stovna nýggja kontu

en: role
is: leiklutur

en: warning
is: ávaring

en: revert
is: før aftur

en: Failed
is: Miseydnaðist
