Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta1) - en to am translation catalogue (28 entries)

en: user
am: ተጠቃሚ

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Create a new user account.
am: አዲስ የተጠቃሚ መለያ ፍጠር።

en: Request new password via e-mail.
am: በኢ-ሜል አዲስ የይለፍ ቃል ጠይቅ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: none
am: ምንም

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Help
am: እርዳታ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Log in
am: ግባ

en: Request new password
am: አዲስ የይለፍ ቃል ጠይቅ

en: Create new account
am: አዲስ መለያ ፍጠር
