Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta12) - en to he translation catalogue (63 entries)

en: user
he: משתמש

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Create a new user account.
he: יצירת חשבון משתמש חדש

en: Request new password via e-mail.
he: בקש סיסמה חדשה בדואר אלקטרוני.

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Development
he: פיתוח

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Resources
he: מקורות

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Password
he: סיסמה

en: none
he: ללא

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Field
he: שדה

en: Help
he: עזרה

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Module
he: מודול

en: Filter
he: סינון

en: Contains
he: מכיל

en: Does not contain
he: לא מסתיים ב

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: groups
he: קבוצות

en: group
he: קבוצה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Log in
he: כניסה

en: Request new password
he: חידוש סיסמה

en: Query
he: שאילתה

en: Immediately
he: מיידית

en: Create new account
he: הצטרפות

en: role
he: תפקיד

en: revert
he: שחזר

en: Session
he: תהליך

en: roles
he: תפקידים

en: Authentication
he: הזדהות

en: Select
he: בחר

en: Index
he: אינדקס

en: contains
he: מכיל

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: exposed
he: חשוף

en: begins
he: מתחיל

en: ends
he: מסתיים

en: Visitors
he: גולשים

en: at
he: ב

en: Administrators only
he: מנהל בלבד

en: Visitors, but administrator approval is required
he: גולשים, אך נדרש אישור מנהל

en: Your e-mail has been updated to match your current account (%mail).
he: כתובת הדוא"ל עודכנה כך שתתאים לחשבון הנוכחי שלך (%mail).
