Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta2) - en to vi translation catalogue (61 entries)

en: user
vi: người dùng

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: delete
vi: xoá

en: Status
vi: Trạng thái

en: Create a new user account.
vi: Tạo tài khoản người dùng mới.

en: Request new password via e-mail.
vi: Yêu cầu gửi mật khẩu mới qua thư điện tử.

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: List
vi: Danh sách

en: disabled
vi: tắt

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Resources
vi: Tài nguyên

en: None
vi: Không có

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: none
vi: không có

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Field
vi: Trường

en: Help
vi: Trợ giúp

en: add
vi: thêm

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Never
vi: Không bao giờ

en: Filter
vi: Lọc

en: Contains
vi: Chứa

en: Does not contain
vi: Không chứa

en: Is equal to
vi: Bằng

en: Is not equal to
vi: Khác

en: group
vi: nhóm

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Attributes
vi: Các thuộc tính

en: Log in
vi: Đăng nhập

en: Exists
vi: Tồn tại

en: Encryption
vi: Mật mã hoá

en: Request new password
vi: Yêu cầu mật khẩu mới

en: Query
vi: Truy vấn

en: Immediately
vi: Ngay lập tức

en: Create new account
vi: Tạo tài khoản mới

en: role
vi: vai trò

en: revert
vi: trở lại

en: Authentication
vi: Xác thực

en: exists
vi: tồn tại

en: Select
vi: Chọn

en: Index
vi: Chỉ mục

en: contains
vi: chứa

en: Attribute name
vi: Tên thuộc tính

en: Starts with
vi: Bắt đầu với

en: Ends with
vi: Kết thúc với

en: exposed
vi: đã trình bày

en: begins
vi: bắt đầu

en: ends
vi: kết thúc

en: Visitors
vi: Khách tham quan

en: at
vi: dấu a còng

en: Administrators only
vi: Chỉ dành cho quản trị viên

en: Visitors, but administrator approval is required
vi: Khách tham quan, nhưng phải được quản trị viên kiểm duyệt
