Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta4) - en to fi translation catalogue (74 entries)

en: user
fi: käyttäjä

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Create a new user account.
fi: Luo uusi käyttäjätili.

en: Request new password via e-mail.
fi: Pyydä uutta salasanaa sähköpostitse.

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Development
fi: Kehitys

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Resources
fi: Resurssit

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Password
fi: Salasana

en: none
fi: ei yhtään

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Field
fi: Kenttä

en: Help
fi: Ohje

en: add
fi: lisää

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Module
fi: Moduuli

en: Filter
fi: Suodatus

en: Contains
fi: Sisältää

en: Does not contain
fi: Ei sisällä

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: groups
fi: ryhmät

en: group
fi: ryhmä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Exists
fi: On olemassa

en: Request new password
fi: Pyydä uutta salasanaa

en: Query
fi: Kysely

en: Immediately
fi: Heti

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: role
fi: rooli

en: revert
fi: palauta

en: Session
fi: Sessio

en: roles
fi: roolit

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: Connection settings
fi: Yhteysasetukset

en: Select
fi: Valitse

en: Index
fi: Indeksi

en: test
fi: testaa

en: contains
fi: sisältää

en: Authorization
fi: Vahvistus

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Ends with
fi: Päättyy merkkeihin

en: exposed
fi: näytetty

en: begins
fi: alkaa

en: ends
fi: päättyy

en: Visitors
fi: Vierailijat

en: Greater than or equal to
fi: Suurempi tai yhtä suuri kuin

en: Less than or equal to
fi: Pienempi tai yhtäsuuri kuin

en: Does not start with
fi: Ei ala merkeillä

en: not_begins
fi: ei_ala

en: Does not end with
fi: Ei pääty merkkeihin

en: not_ends
fi: ei_pääty

en: Administrators only
fi: Vain ylläpitäjät

en: Visitors, but administrator approval is required
fi: Vierailijat mutta ylläpitäjän hyväksyntä vaaditaan

en: OG group
fi: OG Ryhmä

en: PHP LDAP extension
fi: PHP:n LDAP-lisäosa

en: All values
fi: Kaikki arvot
