Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta4) - en to kn translation catalogue (46 entries)

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Create a new user account.
kn: ಹೊಸ ಬಳಕೆದಾರರ ಖಾತೆಯನ್ನು ರಚಿಸಿ.

en: Request new password via e-mail.
kn: ಇಮೈಲ್ ಮೂಲಕ ಹೊಸ ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಪಡೆಯಿರಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: groups
kn: ಗುಂಪುಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Encryption
kn: ಗೂಢಲಿಪೀಕರಣ

en: Request new password
kn: ಹೊಸ ಗುರುತುಚಿಹ್ನೆ ಕೋರಿಕೆ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Create new account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: Session
kn: ಉಪಆವೃತ್ತಿ

en: roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: exists
kn: ಅಸ್ತಿತ್ವದಲ್ಲಿದೆ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: Authorization
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Attribute name
kn: ವೈಶಿಷ್ಟ್ಯದ ಹೆಸರು
