Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta4) - en to pa translation catalogue (23 entries)

en: user
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: Create a new user account.
pa: ਇੱਕ ਨਵਾਂ ਯੂਜ਼ਰ ਅਕਾਊਂਟ ਬਣਾਓ।

en: Request new password via e-mail.
pa: ਈਮੇਲ ਰਾਹੀਂ ਨਵੇਂ ਪਾਸਵਰਡ ਲਈ ਮੰਗ ਕਰੋ।

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: List
pa: ਸੂਚੀ

en: disabled
pa: ਆਯੋਗ ਹੈ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: none
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: edit
pa: ਸੋਧ

en: Help
pa: ਮੱਦਦ

en: Filter
pa: ਫਿਲਟਰ

en: Log in
pa: ਲਾਗ ਇਨ

en: Request new password
pa: ਨਵੇਂ ਪਾਸਵਰਡ ਲਈ ਮੰਗ

en: Create new account
pa: ਨਵਾਂ ਅਕਾਊਂਟ ਬਣਾਓ

en: role
pa: ਰੋਲ
