Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta5) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: user
ro: utilizator

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Create a new user account.
ro: Creează un cont nou de utilizator.

en: Request new password via e-mail.
ro: Solicitaţi o parolă nouă prin e-mail.

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Resources
ro: Resurse

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: none
ro: nimic

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Field
ro: Câmp

en: Help
ro: Ajutor

en: add
ro: adaugă

en: Email
ro: email

en: Module
ro: Modul

en: Filter
ro: Filtru

en: Contains
ro: Conține

en: Does not contain
ro: Nu conţine

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Watchdog
ro: Monitorizare

en: Configuration
ro: Configurație

en: Attributes
ro: Atribute

en: Exists
ro: Există

en: Request new password
ro: Solicitați parolă nouă

en: Query
ro: Interogare

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: role
ro: rol

en: revert
ro: revenire

en: Session
ro: Sesiune

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Sorry, unrecognized username or password.
ro: Ne pare rău, numele de utilzator sau parola nu sunt corecte.

en: Select
ro: Alege

en: contains
ro: conţine

en: Attribute name
ro: Nume atribut

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: exposed
ro: expus

en: begins
ro: începe

en: ends
ro: sfârşeşte

en: !has
ro: !are

en: Visitors
ro: Vizitatori

en: Greater than or equal to
ro: Mai mare sau egal cu

en: Less than or equal to
ro: Mai mic sau egal cu

en: Does not start with
ro: Nu începe cu

en: Does not end with
ro: Nu se termină cu

en: Administrators only
ro: Numai administratorii

en: Visitors, but administrator approval is required
ro: Vizitatori, dar e necesară aprobarea unui administrator
