Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta7) - en to pl translation catalogue (71 entries)

en: user
pl: użytkownik

en: delete
pl: usuń

en: Create a new user account.
pl: Tworzy nowe konto użytkownika.

en: Request new password via e-mail.
pl: Prośba o przesłanie nowego hasła e-mailem.

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: disabled
pl: wyłączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Resources
pl: Zasoby

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Password
pl: Hasło

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Field
pl: Pole

en: Help
pl: Pomoc

en: add
pl: dodaj

en: Email Address
pl: Adres Email

en: Module
pl: Moduł

en: Filter
pl: Filtr

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: group
pl: grupa

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Exists
pl: Istnieje

en: Request new password
pl: Prześlij nowe hasło

en: Query
pl: Zapytanie

en: Immediately
pl: Natychmiast

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: role
pl: rola

en: revert
pl: przywróć

en: Session
pl: Sesja

en: roles
pl: role

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Sorry, unrecognized username or password.
pl: Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło

en: Select
pl: Wybierz

en: Index
pl: Indeks

en: contains
pl: zawiera

en: LDAP Authentication
pl: Autentykacja LDAP

en: Authorization
pl: Autoryzacja

en: Available Tokens
pl: Dostępne tokeny

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: exposed
pl: udostępniony

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Visitors
pl: Odwiedzający

en: Greater than or equal to
pl: Większy lub równy w stosunku do

en: Less than or equal to
pl: Mniejsze lub równe od

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: Administrators only
pl: Tylko administratorzy

en: Visitors, but administrator approval is required
pl: Odwiedzający, ale wymagane jest zatwierdzenie konta przez administratora

en: OG group
pl: Grupa OG

en: Drupal role
pl: Rola Drupala
