Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0-beta8) - en to gl translation catalogue (64 entries)

en: user
gl: usuario/a

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Create a new user account.
gl: Crear unha nova conta de usuario/a.

en: Request new password via e-mail.
gl: Solicitar un novo contrasinal por correo-e.

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Value
gl: Valor

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Resources
gl: Recursos

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Password
gl: Contrasinal

en: none
gl: ningún

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Field
gl: Campo

en: Help
gl: Axuda

en: add
gl: engadir

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Module
gl: Módulo

en: Filter
gl: Filtro

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Configuration
gl: Configuración

en: Attributes
gl: Atributos

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: Exists
gl: Existe

en: Email attribute
gl: Atributo e-mail

en: Request new password
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: Query
gl: Consulta

en: Immediately
gl: Inmediatamente

en: Create new account
gl: Crear nova conta

en: role
gl: rol

en: revert
gl: volver

en: Session
gl: Sesión

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Index
gl: Índice

en: contains
gl: contén

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Ends with
gl: Remata en

en: exposed
gl: exposto

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Visitors
gl: Visitantes

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: Administrators only
gl: Só administradores

en: Visitors, but administrator approval is required
gl: Visitantes, pero é necesaria a aprobación dos administradores

en: PHP LDAP extension
gl: Extensión PHP LDAP
