Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (69 entries)

en: user
da: bruger

en: delete
da: slet

en: Create a new user account.
da: Opret en brugerkonto.

en: Request new password via e-mail.
da: Bestil ny adgangskode via e-mail.

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Development
da: Udvikling

en: List
da: Vis

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Resources
da: Ressourcer

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Password
da: Adgangskode

en: none
da: ingen

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Field
da: Felt

en: Help
da: Hjælp

en: add
da: tilføj

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: Module
da: Modul

en: Contains
da: Indeholder

en: Does not contain
da: Indholder ikke

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Is not equal to
da: Er ikke lig med

en: Watchdog
da: Hændelseslog

en: groups
da: grupper

en: An error occurred
da: Der opstod en fejl

en: group
da: gruppe

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Attributes
da: Attributter

en: Log in
da: Log ind

en: Exists
da: Eksisterer

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Query
da: Forespørgsel

en: Immediately
da: Straks

en: Create new account
da: Opret konto

en: role
da: rolle

en: revert
da: gendan

en: roles
da: roller

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Sorry, unrecognized username or password.
da: Beklager, forkert brugernavn eller kodeord.

en: Select
da: Vælg

en: Index
da: Indeks

en: contains
da: indeholder

en: Authorization
da: Godkendelse

en: Starts with
da: Starter med

en: Ends with
da: Ender med

en: exposed
da: blotlagt

en: begins
da: begynder

en: ends
da: ender

en: Visitors
da: Besøgende

en: at
da: ved

en: Greater than or equal to
da: Større end eller lig med

en: Less than or equal to
da: Mindre end eller lig med

en: Does not start with
da: Starter ikke med

en: Does not end with
da: Slutter ikke med

en: Administrators only
da: Kun administratorer

en: Visitors, but administrator approval is required
da: Besøgende, men administratorgodkendelse er nødvendig
