Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.1) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: user
ar: مستخدم

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Create a new user account.
ar: أنشئ حساب مستخدم جديد.

en: Request new password via e-mail.
ar: طلب كلمة مرور جديدة عن طريق البريد الإلكتروني.

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Resources
ar: مصادر

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Password
ar: كلمة المرور

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Field
ar: الحقل

en: Help
ar: المساعدة

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Module
ar: الوحدة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: group
ar: مجموعة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Attributes
ar: سمات

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Request new password
ar: طلب كلمة مرور جديدة

en: Query
ar: استفسار

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: role
ar: دور

en: revert
ar: استرجاع

en: Session
ar: الجلسة

en: roles
ar: الأدوار

en: Authentication
ar: المصادقة

en: Sorry, unrecognized username or password.
ar: عذرًا. لم يتم التعرف على اسم المستخدم أو كلمة السر.

en: Index
ar: الفهرس

en: contains
ar: يحتوي على

en: Visitors
ar: الزوار

en: Administrators only
ar: المديرون فقط

en: Visitors, but administrator approval is required
ar: الزوار، لكن بموافقة الإدارة.
