Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.1) - en to nn translation catalogue (42 entries)

en: user
nn: brukar

en: delete
nn: slett

en: Create a new user account.
nn: Lag ny brukarkonto

en: Request new password via e-mail.
nn: Be om nytt passord via e-post

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Development
nn: Utvikling

en: List
nn: Liste

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Password
nn: Passord

en: none
nn: ingen

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Field
nn: Felt

en: Help
nn: Hjelp

en: User
nn: Brukar

en: Filter
nn: Filtrer

en: Contains
nn: Inneheld

en: Does not contain
nn: Ikkje inneheld

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: group
nn: gruppe

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Log in
nn: Logg inn

en: Request new password
nn: Be om nytt passord

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: role
nn: rolle

en: revert
nn: tilbakestill

en: Session
nn: Økt

en: Index
nn: Indeks

en: contains
nn: inneheld

en: Starts with
nn: Startar med

en: Ends with
nn: Sluttar med
