Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (7.x-2.4) - en to hr translation catalogue (46 entries)

en: user
hr: korisnik

en: delete
hr: ukloni

en: Create a new user account.
hr: Stvori novi korisnički račun.

en: Request new password via e-mail.
hr: Zatraži novu lozinku putem e-pošte.

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Development
hr: Razvoj

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Resources
hr: Resursi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Password
hr: Lozinka

en: none
hr: ništa

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Field
hr: Polje

en: Help
hr: Pomoć

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: Module
hr: Modul

en: Filter
hr: Pročisti

en: Contains
hr: Sadrži

en: Is equal to
hr: je jednako

en: Is not equal to
hr: nije jednako

en: Configuration
hr: Postavke

en: Attributes
hr: Atributi

en: Log in
hr: Prijava

en: Exists
hr: Postoji

en: Request new password
hr: Zatraži novu lozinku

en: Create new account
hr: Stvori novi račun

en: role
hr: uloga

en: revert
hr: vrati

en: Session
hr: Sesija

en: Visitors
hr: Posjetitelji

en: Administrators only
hr: Samo administratori

en: Visitors, but administrator approval is required
hr: Posjetitelji, no potrebno je odobrenje administratora
